Każdy z nas chce być szczęśliwy. Każdy chce odczuwać wewnętrzną radość z życia. Jest to szczególnie ważne dla osób, które chcą w sposób skuteczny wpływać na innych, bo przecież nikt nie chce mieć za lidera kogoś, kto jest malkontentem i marudą 😉

Zatem jest to sprawa abolutnie fundamentalna dla każdego lidera. A skoro każdy przewodzi, ponieważ wpływa na siebie oraz innych (będąc w relacjach z innymi) to można powiedzieć, że jest to wyzwanie dla każdego, bez wyjątku, człowieka.

Najlepszy sposób wpływania na innych to inspirowanie. Inspirowanie działa najlepiej poprzez przykład, czyli kiedy to Ty stajesz się osobą, którą inni chcą naśladować. Pewno znane jest Ci powiedzenie, że „Aby zapalać innych sam musisz płonąć.”

Nie chodzi jednak o to aby sztucznie „wkręcać się”, że „jesteś zwycięzcą”, ale by uzyskać taki stan w życiu w którym radość i poczucie szczęścia pojawią się niejako „automatycznie” czy „samoistnie”.

Ponieważ przywództwo zaczyna się od autoprzywództwa, mam dla Ciebie pewne pomocne narzędzie.

Przygotowałem specjalne video, w którym pokazuję i tłumaczę w sposób uporządkowany i mierzalny określić poziom odczuwanej satysfakcji w poszczególnych obszarach życia.
Koło życia, zwane przez niektórych kołem coachingowym to proste, ale i potężne narzędzie, które pomoże Ci uzyskać większą świadomość na temat tego w jakiej sytuacji znajdujesz się obecnie w swoim życiu, na ile czerpiesz z niego satysfakcję oraz czego Ci brakuje, aby być bardziej szczęśliwym. Kliknij tutaj i na obrazek poniżej i obejrzyj film:

Tutaj możesz pobrać koło życia. Warto je sobie wydrukować i wykonać ćwiczenie o którym mówię w filmie.

Film jest fragmentem Szybkiego Kursu Zarządzania Czasem Online. Kurs dostępny jest na platformie Udemy: https://www.udemy.com/szybki-kurs-zarzadzania-czasem/ oraz na patformie elearningowej https://nikodemzegzda.elms.pl/s/sprzedaz.html (w ramach abonamentu).


0 Comments

Leave a Reply