Zasady ciągłego doskonalenia (Kaizen) z powodzeniem można zastosować w każdej organizacji, niezależnie od branży. Muszą być one jednak odpowiednio dopasowane do potrzeb danej firmy. Prowadzone przez nas szkolenia bazują na japońskiej filozofii zarządzania Lean (pol. szczupłe zarządzanie), zgodnie z którą liczy się nie perfekcja, ale postęp – stawanie się lepszym każdego dnia.

Wypracowana przez Toyotę filozofia to sposób zarządzania firmą, który skupia się na eliminacji różnego typu marnotrawstwa w firmie. Przyczynia się do zmniejszenia kosztów wytwarzania, skraca czas poszczególnych działań, zapewnia optymalne wykorzystanie urządzeń i materiałów, podnosi niezawodność procesów, co przekłada się na wzrost efektywności, większe zaangażowanie pracowników oraz poprawę bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Na szkoleniu dowiesz się m.in.:

  • Czy Twoja firma też może iść drogą Toyoty?
  • Jak znaleźć w swoim otoczeniu MUDĘ (marnotrawstwo)?
  • Jakie korzyści osiągniesz z wdrożenia zasad lean?
  • Od czego zacząć, czyli jak wejść na drogę „odchudzania” firmy.

Nauczymy Cię również, jak właściwie organizować miejsce pracy, w jaki sposób podnieść jakość produktu lub usługi, a tym samym wzmocnić swoją wartość konkurencyjną, jak długofalowo poprawić wizerunek swojej firmy w oczach Klientów oraz bardziej zaangażować pracowników, gdzie szukać oszczędności.

Na tym szkoleniu ograniczamy teorię do minimum, gdyż jesteśmy zdania, że człowiek najlepiej uczy się poprzez działania praktyczne. Na szkoleniu zobaczysz dużo przykładów rozwiązań, które zainspirują Cię do zmian.

Wybrane zagadnienia:

  • O Toyocie, czyli historia najefektywniejszego systemu produkcji we współczesnym świecie.
  • Dlaczego szczupli mają lepiej, czyli tajemnica sukcesu lean management.
  • Za co płaci nam klient, czyli czym jest wartość dodana firmy.
  • Gdzie ukrywa się muda, czyli o różnych obliczach marnotrawstwa w firmie.
  • Kaizen jako filar ciągłego doskonalenia firmy i lekarstwo na nasze problemy.
  • Od czystego biurka do perfekcyjnie zorganizowanych magazynów, czyli jak porządkować miejsce pracy według zasad 5s.

Metody stosowane podczas pracy:

Prezentacja, dyskusja, warsztaty z wykorzystaniem metod aktywizujących, ćwiczenia praktyczne na terenie firmy.

Trener prowadzący – Witold Sadecki.

Audytor, konsultant i trener biznesu. Zwolennik filozofii małych kroków. Uważa, że warto stawać się lepszym każdego dnia i nieustanne zmieniać rzeczywistość wokół siebie tak, by wszystkim żyło się lepiej. To dlatego zawodowo zajął się wdrażaniem sprawdzonego na całym świecie „szczupłego” systemu zarządzania Lean w polskich firmach, które – choć świetnie prowadzone – niejednokrotnie nie wykorzystują całego swego potencjału. Lean management oraz podejście procesowe pozwala im rozwinąć skrzydła i podnosi ich wartość konkurencyjną.

W podejściu procesowym kadra zarządzająca oraz pracownicy koncentrują się na procesach. Wzrasta elastyczność i podatność na zmiany. Bliska jest mu japońska filozofia Kaizen. Dzięki atmosferze ciągłego doskonalenia i integracji różnych metod w zarządzaniu firma osiąga coraz lepsze wyniki.

Prywatnie mąż i ojciec 5 dzieci. Ukończył maraton chociaż woli jeździć na rowerze. Jego najnowszą pasją jest jazda samochodem terenowym oraz budownictwo drewniane.