A to dopiero akcja. Facebook skasował mojego posta z linkami do moich kursów online za rzekome naruszenie standardów społeczności. Dlatego też umieszczam go tutaj, na swoim blogu. Tutaj jest mój dom i moje zasady.

A tak w ogóle to najlepiej dołączyć do mojego newslettera. Wtedy dostaniesz informacje z pierwszej ręki i żaden Fejsbuk tego nie zablokuje.

Wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych działań. Przedsiębiorcy mogą (i powinni) wdrażać pewne strategie związane z zarządzaniem kryzysowym, aczkolwiek skala problemu spowodowana koronawirusem COVID-19 jest bez precedensu i wielu przedsiębiorców, bez rządowego wsparcia, prawdopodobnie nie będzie w stanie sobie poradzić.

Niezbędne jest szybkie cięcie. Potrzebne są m.in okres bezskładkowy w ZUS, zawieszenie opłacania podatków, na czas „kwarantanny narodowej”, stworzenie jakiegoś funduszu związanego ze wsparciem przy wypłatach wynagrodzeń oraz zawieszenie spłaty kredytów. Największym problemem są obowiązkowe daniny i kredyty przy zmniejszonych przychodach (w wielu firmach spadły do zera z dnia na dzień). Potrzebna jest także solidarność dostawców i odbiorców.

Miejmy nadzieję, że rząd stanie na wysokości zadania i przygotuje specustawę w tym zakresie. W przeciwnym razie zaczną upadać firmy a pracownicy zaczną być zwalniani. Wiele osób straci źródła dochodów i zacznie się bardzo poważny kryzys, który rozleje się na całe państwo.

Miejmy nadzieję, że uda się szybko uporać z tym paskudnym wirusem i w ciągu najbliższych tygodni wszystko wróci do normy. No chyba, że zacznie się globalna recesja, która puka do drzwi. Wtedy będzie naprawdę niewesoło.

A skoro wiele osób siedzi w domu to warto poświęcić ten czas na rozwój.

Zapraszam do:
☑️ Czytania mojego bloga: www.lideruj.pl/blog 💻📱
☑️ Słuchania podcastów: 🎙️🎧 https://lideruj.pl/podcasty/
☑️ Oglądania filmów na YouTube: 🎞️🎬🎦 https://tiny.pl/tbvkr

☑️  Korzystania z moich kursów online: https://lideruj.pl/kursy-on-line/

Kryzys przecież nie będzie trwał wiecznie a inwestycja w wiedzę i umiejętności zawsze przynosi największe odsetki 👍💪😎


0 Comments

Leave a Reply