fbpx

John C. Maxwell, jeden z największych specjalistów w dziedzinie przywództwa, stworzył kiedyś koncepcję „reguły pięciu uderzeń”.

Reguła pięciu uderzeń mówi, że jeżeli masz drzewo na podwórku oraz siekierę i codziennie, konsekwentnie będziesz uderzał siekierą tylko 5 razy w drzewo, to w końcu zetniesz to drzewo. Proste i logiczne, czyż nie?

Ta historia to oczywiście pewna przenośnia. Reguła 5 uderzeń mówi o wytrwałości i systematyczności. Nie musisz rąbać cały dzień jak szalony. Wystarczy 5 uderzeń. Codziennie. Ta sama siekiera. To samo drzewo. Żadnej wielkiej filozofii. W regule pięciu uderzeń to właśnie regularność robi różnicę. Nie 50, nie 500 uderzeń. Tylko 5, ale codziennie.

Jeżeli codziennie wykonujesz pracę ponad swoje siły, szybko się wypalisz i poczujesz się zdemotywowany.

Dlatego jeżeli będziesz robił właściwe rzeczy każdego dnia, wytrwale przez pewien czas, to nagle się okaże, że wszystko zaczyna działać tak jak powinno.

Znajdź te 5 rzeczy które robisz dobrze w swojej firmie i rób je codziennie, systematycznie, małymi krokami do przodu. Nie musisz ich robić przez cały dzień, ale rób je codziennie, przez jakiś czas, aż osiągniesz swój cel.

Konsekwencja w końcu zaprocentuje. Każdy kto odnosi w sukces w biznesie to rozumie.

Zatem. Jakie jest 5 rzeczy, których codzienne, systematyczne wykonywanie zrobi różnice w rezultatach które osiągasz?

PS. Jeżeli chcesz lepiej priorytetować zadania i zarządzać sobą w czasie, może zainteresować Cię jeden z moich kursów online. Sprawdź jego aktualną cenę i opinie uczestników tutaj.


0 Comments

Leave a Reply