Profesor Thomas Stanley ze stanowego Uniwersytetu Georgia w USA przez dwanaście lat badał życie ludzi sukcesu. Doszedł on do wniosku, że najbardziej zadowoleni ludzie na świecie to ci, którzy potrafili zharmonizować swoje marzenia, cele, przekonania i wartości oraz strategie działania.

Przepis na sukces jest bardzo prosty, co nie znaczy, że zawsze łatwo go wdrożyć w życie. Wybierz swoje ulubione hobby i wykorzystując je zrób karierę. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić?

Wielu ludzi więcej czasu poświęca na planowanie urlopu niż swojej kariery zawodowej. A przecież w pracy często spędzają najwięcej świadomego czasu. To, co swoim życiu zrobisz nie zależy w pierwszym momencie od Twojej żelaznej dyscypliny, ale przede wszystkim od Twoich marzeń, celów, przekonań i strategii działania. Pozwól więc że zadam Ci kilka pytań które uruchomią w Tobie być może uśpione zasoby entuzjazmu i twórczości.

Marzenia. Co byś zrobił gdybyś miał nieograniczoną ilość czasu i pieniędzy? Jak wyglądałby Twój dzień? Czym się zajmował? Czego byś robił więcej a czego mniej? Co zaczął a co przestał robić?

Przekonania i wartości. Co jest dla Ciebie naprawdę ważne? Jakie wartości są w Twoim życiu najważniejsze? Co cenisz najwyżej? Z jakiego powodu jest to dla Ciebie ważne?

Cele. Marzenia stanowią podstawę do wyznaczania celów. Potrzeba jedynie Twojej decyzji o starcie. Kim chcesz być? Co chcesz robić? Co chcesz mieć? Kiedy chcesz to osiągnąć?

Strategie. Czy masz wiedzę umiejętności i plan aby otrzymać to czego pragniesz? Czego Ci brakuje żeby już dziś to robić? A może masz wszystko a potrzeba Ci tylko planu i działania? A może tylko działania?

Szczere odpowiedenie sobie na te pytania i zharmonizowanie swojego życia wokół nich to klucz do sukcesu. A co jeżeli masz zobowiązania których nie możesz rzucić z dnia na dzień? Zacznij od tego, co robisz po pracy. Inwestuj codziennie czas w rozwój swoich pasji. Rób to co sprawia Ci radość a sam zobaczysz jak wiele sposobów na zarabianie zaczniesz dostrzegać po drodze.

Tylko zacznij.

PS. Jeżeli chcesz znaleźć czas na to, co w Twoim życiu ważne może zainteresować Cię mój „Szybki Kurs Zarządzania Czasem dla Zajętych”. Sprawdź opinie uczestników i jego aktualną cenę TUTAJ.


0 Comments

Leave a Reply